Web Design Trends 2015

strony internetowe Warszawa

W związku z tym, że koniec roku 2014 się zbliża, możemy już wysnuć wnioski na temat tego jak będą wyglądały strony internetowe w roku 2015. Każda szanująca się agencja reklamowa powinna mieć to na uwadze i oczywiście nie podążać ślepo za trendami, ale jednak wysnuwać jakieś wnioski.

Zmiany nie będą drastyczne, zatem strony internetowe zrobione w roku 2014 nie będą potrzebowały gruntownej przebudowy. Jeżeli jednak chcemy być na bieżąco to powinniśmy zwrócić uwagę na najważniejsze aspekty.

1. Responsywne strony internetowe to konieczność

W związku z ogromnym wzrostem użytkowników mobilnych, bardzo ważnym aspektem, a nawet można już stwierdzić, że koniecznością jest tworzenie stron responsywnych. Muszą wyglądać idealnie na każdym nośniku. Zwracajmy zatem na to uwagę podczas tworzenia stron internetowych.

2. Strony “scrollowane”

Już w roku 2014 można było zauważyć ten trend, w roku 2015 będziemy napotykać na takie strony internetowe jeszcze częściej. O co dokładnie chodzi. Otóż zapewne nie raz napotkaliście na stronę, która po kliknięciu w zakładkę w menu zjeżdżała na dół i zatrzymywała się na interesującym nas fragmencie. To jest właśnie strona scrollowana, czyli taka, która po kliknięciu w menu nie prowadzi nas do podstrony. Może to się podobać lub nie, jest to trend, moda, nie trzeba tego wdrażać na swojej stronie internetowej. Wydaje się to być wygodne dla użytkownika, myślę jednak, że ten trend niebawem przeminie.

3. Delikatne ikony – Ghost icons

Jest to trend, który bardzo mi się podoba. Jak wiadomo od dłuższego czasu króluje flat design, czyli projektowanie stron internetowych oraz aplikacji w sposób minimalistyczny. Bez zbędnych upiększaczy w postaci gradientów i cieni. Obecnie idzie to o krok dalej. Elementy na stronach stają się jeszcze bardziej delikatne. Czym jest Ghost icon? Otóż jest to typ przycisku bądź ikony bez wypełnienia. Pozostaje jedynie cienki obrys. Bardzo fajne, lekkie rozwiązanie.

4. Piękne duże fotografie w tle

Cóż jest to również trend, który króluje od dłuższego czasu, teraz jednak fotografie mogą być jeszcze większe. Niech będą klarowne, również minimalistyczne z wyczuciem, kolory niech pasują do kolorystyki strony i będzie super. Doskonale to współgra ze wspomnianymi wyżej ikonkami. Stosuje się także rozmyte zdjęcia jako tło np do tekstu. Wygląda to bardzo dobrze.

5. Filmy w tle

Spójrzmy jak robi to Airbnb. Interesująca koncepcja, którą będziemy spotykać co raz częściej. Dobrze przygotowany film na stronę www wcale nie jest ciężki i nie przeciąża serwera. Można zdjęcia w tle używać filmów. Mogą to być proste filmy, kręcone nawet w sposób amatorski, naturalnie wyglądające, pokazujące na przykład wycinek z życia klientów. Jeśli mamy firmę, która poszczycić może się piękną siedzibą, nic nie stoi na przeszkodzie aby zamontować kamerę, a na stronie internetowej pokazywać materiał na żywo. Dobra agencja reklamowa z Warszawy będzie wiedziała jak tego dokonać.

Aleksandra Ksann

Powiązane artykuły

No Comments

Leave a Comment