Tworzenie stron www

Tworzenie stron www

Obecnie nie wystarczy już aby strony internetowe były bogate w treść. Muszą być bardzo dobrze skonstruowane pod kątem Ux. Mamy do dyspozycji wiele narzędzi, które pomagają nam sprawić, że tworzenie stron internetowych jest prostsze i bardziej przemyślane.

Wśród nich jest Inspectlet czy Optimizely. Dzięki Inspectlet możemy sprawdzić jak użytkownicy odbierają nasze strony internetowe. Za sprawą Optimizely możemy tworzyć testy A/B i sprawdzić, które elementy (np. przyciski) lepiej konwertują.

Jak powinno projektować się strony internetowe w 2018 roku?

Przede wszystkim bardzo istotne jest to aby strony www działały poprawnie na urządzeniach mobilnych. Skupiamy się dlatego na tym właśnie aspekcie. Mobile first to obecnie obowiązek. Strony internetowe nie przystosowane do urządzeń mobilnych będą osiągały gorsze pozycje w wyszukiwarkach.

Kolejnym elementem jest odpowiedni design. Stawiamy na strony nowoczesne, z bardzo dobrze opracowaną paletą kolorów. Nadal modny jest flat design, dlatego ikony i elementy graficzne powinny być proste i konkretne.

Prócz znanego już wszystkim flat designu bardzo modny będzie w tym roku minimalizm. Głównie biel i piękne fotografie, które nie będą potrzebowały dodatkowej otoczki. Dzięki takiemu podejściu, treści na stronach www są bardziej czytelne i klarowne.

Dodatkowym ważnym aspektem będzie unikalny wygląd i układ strony. Starajmy się odbiegać od schematów i szablonów. Próbujmy wprowadzać nową jakość do witryn i rezygnujmy ze standardowych rozwiązań, które już wszystkim się opatrzyły. Mowa tu na przykład o typowych, wielkich banerach na stronie głównej czy wylistowanych postach w sidebarze.

Czy warto wdrażać marketing internetowy?

Marketing internetowy warto wdrożyć niezależnie od rozmiarów prowadzonego przedsięwzięcia. Przede wszystkim konieczne jest stworzenie własnej wizytówki internetowej. Taką wizytówką są strony www, przy czym nie musi to być rozbudowana strona www. Ważne by była prosta w obsłudze, funkcjonalna i przekazywała treści najistotniejsze z punktu widzenia firmy i z punktu widzenia jej klienta.

Marketing internetowy opiera się na tym właśnie narzędziu, a pozostałe narzędzia są zazwyczaj ścieżkami, które prowadzą właśnie do strony www stającej się w tym momencie jednym z kanałów sprzedaży. Na ile będzie on skuteczny, zależy między innymi od treści.

Umiejętne przekazanie klientowi najważniejszych informacji jest jednym z najważniejszych zadań marketingu w ogóle, a marketingu internetowego w szczególności.

Marketing internetowy zleć fachowcom

Kiedyś marketing internetowy był łatwiejszy i prostszy. Na fali zainteresowania internetem łatwo było zachęcić osoby z niego korzystające do odwiedzenia dowolnej strony www. Konkurencja była niewielka, a i wybór narzędzi marketingowych był bardzo skromny. Dzisiaj marketing internetowy jest elementem strategii marketingowych wielkich firm i korporacji. Nie może go zabraknąć również w strategii działania małych przedsiębiorstw, bo internet staje się powoli jednym z najważniejszych kanałów sprzedaży, a na pewno czołowym źródłem informacji. Brak działań z zakresu marketingu internetowego nikomu się dziś nie opłaci, a ponieważ marketing ten wdrażają prawie wszyscy konieczne staje się postawienie przede wszystkim na jego jakość.

Influencerzy

Przy promowaniu stron internetowych warto pochylić się nad ofertą influencerów. Jest to obecnie bardzo modny aspekt. Influencerzy, czyli blogerzy, vlogerzy, youtuberzy oferują bardzo ciekawe rozwiązania marketingowe. Na rynku dostępne są liczne narzędzia, które ułatwiają współpracę z influencerami. Najbardziej popularne to Whitepress, Reach a Blogger. Oferta tych platform stale się powiększa. Influencerzy oferują bardzo korzystne stawki, warto jednak dokładnie sprawdzać ich profile, aby nie skusić się na ofertę najtańszą a słabą jakościowo. Zwróć uwagę czy influencer nie skupia się jedynie na płatnych treściach, a na tym aby jego profil wyglądał naturalnie i żył własnym życiem.

Jeśli chcesz  pogłębić wiedzę na temat tego jak stworzyć stronę www, zapraszamy do naszego przewodnika.

Tworzenie stron www
Ocena: 5 (100%) 2

Aleksandra Ksann

Powiązane artykuły

No Comments

Leave a Comment