logo
Custom Side Menu
 
Tworzenie stron www

Tworzenie stron www

Tworzenie stron internetowych cieszy się dużym zainteresowaniem wśród studentów informatyki, ale nie tylko.
Nic dziwnego. Zapotrzebowanie na tworzenie stron www jest wciąż bardzo duże. Powstają liczne kursy i szkolenia, które w swej ofercie mają tworzenie stron www. Bardzo dobrze, bowiem zauważyć możemy znaczną poprawę jakości oferowanych usług.
Obecnie nie wystarczy już aby strony internetowe były bogate w treść. Muszą być bardzo dobrze skonstruowane pod kątem Ux.
Mamy do dyspozycji wiele narzędzi, które pomagają nam sprawić, że tworzenie stron internetowych jest prostsze i bardziej przemyślane.
Wśród nich jest Inspectlet czy Optimizely. Dzięki Inspectlet możemy sprawdzić jak użytkownicy odbierają nasze strony internetowe. Za sprawą Optimizely możemy tworzyć testy A/B i sprawdzić, które elementy (np. przyciski) lepiej konwertują.

Czy warto wdrażać marketing internetowy?

Marketing internetowy warto wdrożyć niezależnie od rozmiarów prowadzonego przedsięwzięcia. Przede wszystkim konieczne jest stworzenie własnej wizytówki internetowej. Taką wizytówką są strony www, przy czym nie musi to być rozbudowana strona www. Ważne by była prosta w obsłudze, funkcjonalna i przekazywała treści najistotniejsze z punktu widzenia firmy i z punktu widzenia jej klienta. Marketing internetowy opiera się na tym właśnie narzędziu, a pozostałe narzędzia są zazwyczaj ścieżkami, które prowadzą właśnie do strony www stającej się w tym momencie jednym z kanałów sprzedaży. Na ile będzie on skuteczny, zależy między innymi od treści.

Umiejętne przekazanie klientowi najważniejszych informacji jest jednym z najważniejszych zadań marketingu w ogóle, a marketingu internetowego w szczególności.

Marketing internetowy zleć fachowcom

Kiedyś marketing internetowy był łatwiejszy i prostszy. Na fali zainteresowania internetem łatwo było zachęcić osoby z niego korzystające do odwiedzenia dowolnej strony www. Konkurencja była niewielka, a i wybór narzędzi marketingowych był bardzo skromny. Dzisiaj marketing internetowy jest elementem strategii marketingowych wielkich firm i korporacji. Nie może go zabraknąć również w strategii działania małych przedsiębiorstw, bo internet staje się powoli jednym z najważniejszych kanałów sprzedaży, a na pewno czołowym źródłem informacji. Brak działań z zakresu marketingu internetowego nikomu się dziś nie opłaci, a ponieważ marketing ten wdrażają prawie wszyscy konieczne staje się postawienie przede wszystkim na jego jakość.

Aleksandra Ksann