Close

Systemy zarządzania treścią CMS

Systemy zarządzania treścią czyli systemy, które umożliwiają użytkownikom edycję treści na stronie www. Prócz edycji treści za pomocą systemu cms możemy zmienić całkowicie wygląd strony (w wielu przypadkach bez konieczności posiadania wiedzy programistycznej).

Dla klientów, którzy mają specyficzne wymagania oferujemy stworzone specjalnie przez nas na ich potrzeby systemy. Daje to gwarancję, że klient będzie posiadał dokładnie takie funkcjonalności jakich oczekuje.

Każdego roku powstają nowe systemy cms, a te, które są od dawna dostępne są stale udoskonalane.

Najlepsze systemy cms na rok 2020

 

WordPress

WordPress jest najbardziej popularnym systemem zarządzania treścią ze względu na swoją prostotę i łatwość konfiguracji. Bardzo duża liczba użytkowników sprawia, że system ten jest stale rozwijany i posiada ogromną ilość wtyczek, dzięki którym możemy za pomocą kilku kliknięć dodać nowe funkcje do strony internetowej.
Wordpress nie jest jednak systemem idealnym. Właśnie ta mnogość dodatków często powoduje, że strona działa wolniej, co nie jest mile widziane zarówno z punktu widzenia użytkowników jak i wyszukiwarek.

Do WordPressa dostępna jest bardzo duża ilość szablonów, które pięknie wyglądają. Jednak ich implementacja nie zawsze idzie tak sprawnie jak jest to reklamowane na stronach szablonów.

Aby ułatwić użytkownikom stworzenie strony można pobrać edytor wizualny. Najpopularniejszy z nich to Visual Composer. Dzięki niemu możemy tworzyć strony na zasadzie drag & drop.

WordPress pierwotnie został stworzony aby stawiać na nim blogi. Jednak ogromna społeczność sprawiła, że obecnie na Worpdressie można zrealizować duży portal internetowy, stronę firmową, sklep internetowy (WooCommerce) a nawet portal społecznościowy.

 

Drupal

Drupal jest bardzo dobrym systemem, jednak polecany głównie profesjonalistom, którzy posiadają wiedzę programistyczną. Drupal jest zdecydowanie mniej intuicyjny niż popularne systemy cms i wykonanie na nim strony internetowej trwa dłużej i jest bardziej skomplikowane. Wybierany jest przez programistów, dla których WordPress czy Joomla są zbyt ograniczonymi systemami do tworzenia stron internetowych.

Drupal daje możliwość zarządzania użytkownikami w sposób bardzo zaawansowany i nadawanie im różnego rodzaju uprawnień.

Podobnie jak w przypadku WordPressa, Drupal posiada możliwość instalacji wtyczek. Niestety jest ich znacznie mniej niż tych dostępnych dla WordPressa.

 

Joomla

System cms, który był swego czasu bardzo popularny jednak posiada on wiele luk i błędów. Jest też mniej intuicyjny od WordPressa, dlatego znacznie rzadziej stosowany. Na Joomli możemy stworzyć stronę internetową lub sklep online.

Joomla jest systemem skomplikowanym w obsłudze po stronie niewtajemniczonego użytkownika, dlatego nie jest polecana osobom, które dopiero zaczynają prace ze stronami www. Dodatkowo system ten jest powolny i mało wydajny.

 

Magento

Tworzenie sklepów internetowych na oprogramowaniu Magento jest bardzo popularne z uwagi na funkcjonalność jaką oferuje ten system cms. Na Magento możemy stworzyć wiele sklepów internetowych, które obsłużymy w jednym panelu cms.

 

PrestaShop

Bardzo dobry system do sklepów online dla mniej zaawansowanych użytkowników, dla których głównym celem jest sprzedaż i obsługa zamówień a nie zmiany na stronie. Polecany jest głównie do tworzenia sklepów z mniejszą ofertą produktową.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('//wp-content/wf...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52