Jaka jest najlepsza forma marketingu?

Praktycznie każdy przedsiębiorca zdaje sobie dziś sprawę, że osiągnięcie sukcesu wymaga zaistnienia w wirtualnym świecie. Czy jednak stworzenie profesjonalnej strony www wystarczy? Z pewnością nie!

Jeśli nikt nie trafi na Twoją stronę internetową, nikogo ona nie przekona, a jeśli naprawdę chcesz zdobyć Klientów, zainwestuj w pozycjonowanie. Jest to szereg zabiegów, dzięki którym strony www pną się coraz wyżej wśród wyników wyszukiwania, które pokazuje nam wyszukiwarka. Zdecydowana większość Internautów właśnie na podstawie informacji znalezionych w wyszukiwarce podejmuje ostateczną decyzję o zakupie produktu czy skorzystaniu z usługi, dlatego pozycjonowanie szybko przynosi bezpośrednie efekty.

Strony internetowe chętnie odwiedzane

Jeśli strony www pojawiają się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, odwiedzają je osoby faktycznie zainteresowane tematem, zapoznają się z ofertami i z nich korzystają, a więc dla Ciebie to czysty zysk! Ogromną zaletą tego narzędzia reklamowego jest to, że płacimy tylko za faktycznie uzyskane wyniki. Zainwestuj w pozycjonowanie i poczuj, jak bardzo się to opłaca!

Trendy w projektowaniu stron na 2018 rok

Dzisiaj strony www to już nie prosty html z tekstem, ale rozbudowane oprogramowanie, które ma ogromne możliwości. Dlatego też zarówno twórcy stron internetowych, jak i wolni strzelcy rozwijają systemy zarządzania treścią CMS, a także dodatki do nich. Część z nich jest tworzona i ciągle rozwijana bezpłatnie, ale istnieje również cały pakiet wtyczek, modułów oraz komponentów, których twórcy nastawieni są na zyski i zwrot poniesionych kosztów.

I tak strony internetowe wyposażone choćby w CMS mają ogromne możliwości, które pozwalają na tworzenie nie tylko stron firmowych, ale także rozbudowanych portali www, a także portali społecznościowych. Takie możliwości ma choćby dodatek Joom Social, który pozwala na tworzenie portalu społecznościowego opartego o standardowy system CMS Joomla.

Innym ciekawy dodatek do systemu Joomla to Virtuemart, który przemienia Joomlę w bardzo funkcjonalny i ciekawy sklep internetowy, który posiada podział na kategorie, wyszukiwarkę, możliwość ewidencji zamówień, a także przyznawania kodów rabatowych. To tylko nieliczne z możliwości jakie posiadają strony www, oparte na CMS Joomla, ponieważ inne niezależne dodatki stanowią ogromny zasób możliwości tego systemu, takie jak kalendarz rezerwacji i wydarzeń, newslettery, galerie, wtyczki społecznościowe, a także wiele innych ciekawych funkcjonalności.

Kolejnym popularnym rozszerzeniem stosowany w Joomla jest JoomFish, który pozwala dodać do strony kolejne wersje językowe. Ten dodatek pozwala nie tylko przetłumaczyć treść strony www, ale również meta-tagi, moduły, pozycje w menu i inne elementy, które w rzeczywistości tworzą stronę www.

Oprócz dodatków związanych z funkcjami strony www istnieje również wiele wtyczek, które ułatwiają optymalizację strony www. Do grona tego typu dodatków można zaliczyć liczne mapy XML Google, a także wtyczki pozwalające nadawać poszczególny podstrono meta dane, takie jak opis oraz słowa kluczowe. Dodatki SEO pozwalają także na tworzenie prostych linków, poprzez użycie modułu mod_rewrite oraz pliku. htacess.

Jak widać możliwości jakie posiadają darmowe systemy zarządzania treścią są ogromne. Przy pomocy kilku kliknięć możemy stworzyć nie tylko firmowe strony internetowe, ale także sklepy, portale sportowe i społecznościowe, czy też stronę agencję nieruchomości. Jedyne ograniczenia jakie posiadają tego typu systemu wynikają z braku dodatków, które jednak są cały czas tworzone i rozwijane przez licznych twórców.

Promowanie i reklama

Strony internetowe aby były opłacalne muszą być odpowiednio promowane. Jeśli mamy dużo czasu, możemy działać w głównej mierze poprzez content marketing na stronach www i w mediach społecznościowych. Zakładając jednak nową stronę internetową nie jest to łatwe zadanie. Strony internetowe dla firm to teraz must have i niemalże każdy przedsiębiorca posiada swoją. Nie znaczy to jednak, że są to dobre strony internetowe.
Jeśli chcemy wyróżnić się z tłumu musimy podjąć odpowiednie kroki.

Przed stworzeniem strony www, należy zastanowić się czego ludzie po niej oczekują i czego będą szukać. Należy ustalić kto w głównej mierze będzie odwiedzał Twoją stronę internetową. Zastanów się czy będą to osoby młode czy może w średnim wieku. Ma to niebagatelne znaczenie. Do tych docelowych docierać będzie całkiem inny przekaz.

Gdzie się zainspirować?

Kiedy już wiesz do kogo chcesz dotrzeć ze swoją stroną www, zrób rekonesans. W internecie jest cały ogrom genialnych stron internetowych. Zajrzyj na takie portale jak Awwwards czy Behance. Pamiętaj, że obecnie strony internetowe to nie tylko nagłówek ze zdjęciem i kilka kolumn pod spodem.
Teraz strony internetowe są bardzo wymyślne i web designerzy prześcigają się w co raz to bardziej odważnych i zaskakujących pomysłach. Nie znaczy to, że Twoja strona www też musi być bardzo udziwniona. Warto jednak przyjrzeć się niektórym rozwiązaniom, bo są bardzo dobre.

Strony internetowe prezentowane na powyższych portalach, prezentują bardzo dobry poziom pod kątem wizualnym. Takie jest ich główne zadanie – cieszyć oko, aby każdy kto wejdzie na stronę www powiedział ‚WOW!’. Niekiedy gorzej wygląda to z punktu widzenia użyteczności.

Jak robić to efektywnie?

Każdy z nas, w codziennym przeglądaniu internetu, trafia na tysiące reklam. Niemal wszystkie, które oglądamy, zostają w naszej pamięci i wywierają na nas wpływ, ale jedynie niewielki ułamek sprawia, że dajemy się do czegoś przekonać. Jak to wykorzystać, używając przeróżnych metod promocji stron internetowych, blogów i portali?

Przede wszystkim musimy zrozumieć, że reklama w internecie jest tańsza tylko dlatego, że w dużej mierze to my decydujemy, do kogo kierujemy reklamy. Bardzo efektywna jest, na przykład, reklama poprzez content marketing, która wymaga jednak od nas wytypowania odpowiednich treści, co może okazać się wyzwaniem, ponieważ treści na stronach internetowych muszą być wyjątkowe, aby miały duży zasięg.

Reklama w internecie ma zatem właśnie podstawową przewagę nad reklamą zewnętrzną taką jak banery reklamowe, plakaty czy ulotki. Targetowanie. Ustalasz grupę odbiorców, którzy będą zainteresowani Twoją ofertą. Jeśli sprzedajesz buty to możesz tak targetować reklamy w internecie, że szpilki pokazywać będą się jedynie kobietom.
Z drugiej strony, taka reklama jest na tyle korzystna finansowo, że większość z nas może pozwolić sobie na różnorodne eksperymenty, co z pewnością również owocować będzie o wiele lepszymi wynikami, a zarazem zdecydowanie bardziej rozległą wiedzą w przypadku kolejnych kampanii. Dotyczy to także innych metod, niż content marketing.

Internet, tak jak pozostałe media, nie jest bez wad. Ponadto, nawet pomijając same profesjonalne strony internetowe, korzystaniu z niego i historii jego eksploatacji towarzyszy wiele zjawisk, lepszych lub gorszych. Już sam, ostatnio bardzo emocjonujący, temat ACTA wielu osobom działa na nerwy. I wtedy powstaje pytanie: czy musielibyśmy się tak denerwować i bać, gdyby nie było stron www dla firm? Z jednego punktu widzenia, strony internetowe dają nam tyle przyjemności i ułatwiają życie, ale z drugiej strony stwarzają wiele pułapek wymierzonych w przeciętnego, nieświadomego użytkownika.

Zresztą większość problemów związanych z korzystaniem ze stron internetowych to skutek ludzkiej nieświadomości i ignorancji. Ludzie nie wiedzą, czego nie wolno im robić, na przykład zaśmiecając czy ściągając coś  albo udostępniając wszystkim znajomym na stronie bez autoryzacji. Inni pakują się na chatty wierząc, że pierwsza napotkana osoba musi być uczciwa i pełna zalet a potem, po wielu nieudanych próbach odkrywają, jakimi prawami rządzą się flirty odbyte na stronach internetowych, zwłaszcza na forach z definicji dotyczących spraw sercowych.

Nie zmienia to jednak faktu, że strony internetowe mają liczne zalety, nie wszystko jest winą samego użytkownika, choć mądry użytkownik uniknie z pewnością wielu zagrożeń. Strony internetowe dla firm to medium, środek przekazu masowego dostępny każdemu, niezależnie od wieku. To powoduje, że korzystają z niego osoby bardziej narażone na sztuczki, a najmniej tak naprawdę w ogóle nie potrzebują korzystać ze stron www. Są to małe dzieci czy osoby starsze. Rodzice, myśląc, że tak uszczęśliwią swoją pociechę, fundują mu Internet w wieku, w którym z pewnością nie będzie on służył im do niczego pożytecznego a strony internetowe są różne. I tak maluchy zamiast rozwijać się intelektualnie, werbalnie, fizycznie i emocjonalnie w towarzystwie swoich rówieśników, przesiadują w domu grając w gry i bawiąc się programami do obróbki zdjęć. Hamuje to ich kreatywność i rozwój wielu umiejętności, nie wspominając już o zagrożeniach czekających w sieci. Należy zatem uważać w momencie gdy dajemy dzieciom dostęp do stron internetowych.

Koszty strony internetowej nie muszą być duże aby była ona odpowiednio zabezpieczona.

Trudno jest przeczyć tezie, że coraz większą ilość czasu poświęcamy na surfowanie po internecie. Tego rodzaju nawyki w mig zostały dostrzeżone przez speców od promocji. Nie bez powodu mówi się, że obecnie każde przedsiębiorstwo powinno posiadać strony internetowe. Jest to doskonały sposób na dotarcie do klienta.
Choć tego rodzaju ruch jest wydatkiem to jednak z całą pewnością żadna zainwestowana w ten sposób złotówka nie pójdzie na marne. Dzieje się tak dlatego, że strony internetowe są jedną z lepszych form zwiększających sprzedaż we współczesnym świecie. Dobrze wykonane strony internetowe znacząco ułatwiają dotarcie do zupełnie nowych klientów oraz wzmacniają więzi z dotychczasowymi kontrahentami. Z racji tego, że nie każda osoba chcąca zwiększyć swoje zyski dzięki obecności w sieci posiada kompetencje do samodzielnego tworzenia stron www to powinna ona posłużyć się umiejętnościami osób trzecich. Osoby profesjonalnie tworzące strony internetowe z pewnością dostosują swoje umiejętności do naszych oczekiwań. Nie ma więc znaczenia to czy potrzebujemy stronę internetową pod sklep internetowy, stronę firmową bądź profesjonalnego bloga, bo w każdym przypadku zyskamy wzbudzający zainteresowanie klienta produkt.

Zyski firmy

Coraz trudniej doszukać się osób zajmujących się szeroko rozumianą działalnością biznesową, które ignorowałyby potęgę internetu i stron internetowych. Stąd też niemal każdy z nich tuż po rozpoczęciu swojej przygody z zarobkowaniem na własny rachunek decyduje się też na zrobienie strony internetowej. Warte odnotowania jest również to, że na taki krok decydują się nie tylko sklepy internetowe, bo także i inne przedsiębiorstwa działające coraz śmielej w sieci.

Taki stan rzeczy nie jest dziełem przypadku, bo strony internetowe należą obecnie do fundamentalnych mechanizmów promocyjnych danej marki bądź pojedynczego produktu. Dysponując dobrze prezentującą się stroną www bez trudu da się trafić do szerokiego spektrum odbiorców zainteresowanych naszym towarem czy usługą. Skutkiem tego naprawdę warto zlecić tworzenie stron internetowych kompetentnym osobom. Absolutnie żadna złotówka przeznaczona na ten cel nie będzie zmarnowana, bo każda strona www dla firmy jest jej wizytówką.

Jakby tego było komuś jeszcze mało to za sprawą stron internetowych potencjalni klienci w pierwszej kolejności wyrabiają sobie opinie na temat danej firmy. Dysponując tego rodzaju wiedzą nie należy już więcej zwlekać ze stworzeniem strony internetowej, bo jej posiadanie to czysty zysk.

Pokaż się w internecie
Ocena: 4.5 (90%) 2

Aleksandra Ksann

Powiązane artykuły

No Comments

Leave a Comment