Close

Zarabianie w internecie. Strategia w biznesie internetowym

Przed rozpoczęciem każdego biznesu, także tego internetowego należy mieć obraną strategię działania. Ludzie często zaczynają od stworzenia bardzo drogiej witryny internetowej, zapominając o tym, że samo jej posiadanie na niewiele się zda gdy nie będzie miała odbiorców. Dlatego planując budżet na nasz biznes online, musimy wziąć pod uwagę wszystkie elementy, które będziemy musieli wdrożyć zarówno na początku jak i w trakcie rozwoju.

Nie musisz wydać fortuny na stronę

Każda agencja reklamowa czy freelancer ma swój własny cennik. Nie ma z góry określonej stawki za projektowanie stron www. Istnieje zaś pewna zależność, która zazwyczaj jest regułą. Po pierwsze jest to renoma agencji. Jeśli agencja interaktywna ma na swoim koncie bardzo duże serwisy internetowe dla znanych marek, to jednocześnie koszt wykonania strony www w takiej firmie wzrasta. Często duże agencje nie chcą obsługiwać drobnych przedsiębiorców. Warto dlatego czasem poszukać firmy, która będzie pasowała do naszych oczekiwań.

Kolejną kwestią kluczową przy kształtowaniu się cen za projektowanie stron internetowych jest miejscowość, w której swoje usługi świadczy agencja. W Warszawie, jak się zapewne domyślacie, stawki mogą być znacznie wyższe niż w mniejszych miejscowościach.

Każda osoba, która prowadzi stronę internetową lub bloga, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną kwestią jest ruch na stronie oraz ilość odwiedzić. Każda wizyta na stronie WWW to dla przedsiębiorcy szansa na pozyskanie nowego klienta, a dla blogera – nowego czytelnika. By klienci oraz czytelnicy mogli zapoznać się z naszą ofertą, musimy ich przyciągnąć na swą stronę. Jak to zrobić? Najlepiej zadbać o to, by internauci sami nas znaleźli. By tak się stało, musimy im troszkę pomóc. Jak? Troszcząc się o to, by nasza strona WWW mogła wykorzystać te możliwości, jakie dają nam wyszukiwarki internetowe. Są one ważne z jednego względu. Internauci, którzy w sieci szukają konkretnych informacji, korzystają z wyszukiwarek. Wpisują w nie konkretne słowo lub frazę, a następnie – przeglądają wyniki wyszukiwania.

Im wyższą pozycję w takim zestawieniu będzie zajmowała nasza strona WWW, tym większa szansa, że to właśnie na nią zajrzy internauta. Wyszukiwarki internetowe mają dziś ogromny wpływ na to, które strony internetowe cieszą się popularnością, zatem troska o zajęcie wysokiej pozycji w wyszukiwarce jest ważna dla każdego posiadacza bloga lub strony internetowej. Ich prowadzenie bez czytelników nie ma przecież sensu.

Pamiętaj o zasadach

Sukces w sieci? Czy to możliwe, żeby dorobić się fortuny w e-biznesie? Jest to możliwe, ale tylko wtedy jeżeli obierzemy odpowiednią drogę promowania się w internecie, a taką drogą jest wybór odpowiedniej firmy zajmującej się pozycjonowaniem stron internetowych. Osoby zajmujące się zawodowo reklamą stron www dużo obiecują. Jak się nie dać zrobić w konia?

Przede wszystkim musimy wiedzieć, że dobre pozycjonowanie nie może być tanie. Dlaczego? Dozwolone przez Google techniki pozycjonowania zmieniają się nieustannie i te zmiany muszą cały czas obserwować firmy zajmujące się usługami w internecie, a taką usługą jest owe reklamowanie stron internetowych do których zaliczamy takie witryny jak: forum internetowe, sklep internetowy, czy tak zwana strona wizytówka z podstawowymi danymi teleadresowymi i wachlarzem usług jakie oferuje firma, której strona internetowa jest pozycjonowana.

Bądź cierpliwy

Stworzenie strony www nie stanowi dzisiaj już żadnego problemu.  Problemem jest natomiast osiągnięcie dobrego rezultatu w procesie reklamowania strony www, który często długotrwały. Zawodowi marketerzy, dobrzy w tym co robią, to osoby bardzo cierpliwe i uparcie dążące do celu. Przy wyborze agencji reklamowej nie sugerujmy się ceną, a opinią o firmie.

W dzisiejszych czasach zarabianie pieniędzy nie tyczy się tylko i wyłącznie pracy na etacie. Coraz więcej ludzi dorabia sobie w Internecie. Jako że dźwignią handlu jest reklama, wielu dorabia sobie w tej branży. Jest i druga grupa ludzi – ci, którzy szukają takich właśnie ludzi i firm. Wielu ludzi posiada strony internetowe, na których chce zarabiać prawdziwe pieniądze. Jest to trudne kiedy nie ma odbiorców. Niezależnie od branży to właśnie oni są naszymi potencjalnymi klientami. Na ratunek przychodzi nam marketing internetowy. To proces, który długotrwale buduje pozycje naszej strony w wyszukiwarkach, dzięki czemu możemy liczyć na przyrost klientów, a co za tym idzie i pieniędzy. Jeśli myślimy na poważnie o budowaniu marki w Internecie to marketing online jest jego nieodłącznym elementem. I na pytanie czy warto inwestować w marketing – odpowiedź nasuwa się tylko jednak – oczywiście że TAK. Wydane przez nas na to pieniądze mogą się zwrócić kilkakrotnie, choć nie tak szybko, bo to długotrwały proces.

Duży koszt nie zawsze równa się z zyskiem

Internet to nieograniczające pole do popisu. Zarabiać może tam każdy. Nie ważna jest płeć, wiek, wykształcenie. Ważny jest natomiast pomysł, można powiedzieć, że wręcz najważniejszy. W nim tkwi sukces całego przedsięwzięcia. Pamiętajmy, że nie ważne jest ile możemy zainwestować jeśli będziemy to robić nieodpowiednio. Dlatego na początku przygody zarabiania przez Internet pomyślmy w czym tak naprawdę jesteśmy najlepsi. W pisaniu? Robieniu filmików? Sprzedawaniu produktów? Może jesteśmy dobrzy w konsultingu? Na te pytania należy odpowiedź jako pierwsze. Jeśli pasję połączymy ` pracą to w ciężkich chwilach szybciej powrócimy do projektowania naszej strony internetowej, niżeli będziemy robić choć na czym się nie znamy i nie lubimy. Tak, oczywiście wymaga to czasu. Ale w tym przypadku warto poważnie to przemyśleć. Jeśli już będziemy mieć odpowiedni pomysł to sukces strony internetowej mamy niemal gwarantowany. Jeśli masz jednak z tym kłopot to warto przejrzeć kilka ciekawych stron internetowych, poczytać kilka artykułów, być może one Cię do czegoś zainspirują.

Koszty wykonania strony internetowej są bardzo różne i zależą od wielu czynników. Między innymi od funkcjonalności, systemu zarządzania treścią i od firmy, która tworzy strony internetowe.

strony internetowe warszawa

strony internetowe warszawa

Czy czat na stronie pomaga pozycjonowaniu?

Można powiedzieć, że promowanie strony internetowej to odpowiedni dobór słów kluczowych do naszej strony www. Nie bez przyczyny zależy nam na początku na tym, by na stronie pojawiło się wiele artykułów, tekstów różnego rodzaju. Każdy z nich zawiera dane frazy. Słowa, które pozwalają się wznosić naszej stronie w wyszukiwarce. Nie każdy ma czas by pisać teksty, bądź też fundusze. Jednym z lepszych sposobów na pojawienie się więcej słów w naszej witrynie jest czat. Dzięki niemu pozwalamy użytkownikom naszej strony internetowej na rozmowy związane ze stroną www (choć często zbaczają one na inne tematy). Generujemy wtedy jeszcze więcej słów kluczowych dla naszej strony internetowej. Jest to dość prosta forma, szczególnie, że nie robimy nic, by owe hasła się tworzyły. Mimo wszystko nie należy zapominać o innych strategiach. Czat nie załatwi wszystkiego. Jest to prosta i tania forma. A wiadomo, że zazwyczaj takie metody nie są bardzo skuteczne. Skuteczność proporcjonalna do wydatków. Mimo wszystko należy to potraktować jako dodatek do właściwego promowania.

 

Zapomnij o dedykowanej wersji mobilnej

Żeby móc zaistnieć w olbrzymiej ilości stron internetowych nie wystarczy już samo wykonanie strony www i dodanie jej do wyszukiwarki internetowej. W dniu dzisiejszym wymagane jest fachowo wykonane tworzenie stron, które zapewnia zwiększenie liczbę użytkowników odwiedzających stronę internetową każdego dnia. Pragnąc wyróżnić się na tle konkurencji należy, zatem w pierwszej kolejności zadbać o właściwe wykonanie strony WWW nadając jej odpowiedni design oraz zatroszczyć się o zwiększenie jej pozycji w wyszukiwarce. Dobierając we właściwy sposób słowa kluczowa i promując naszą stronę www w oparciu o najlepsze metody i narzędzia w krótkim okresie czasu dojdziemy do sytuacji, w której nasza strona zacznie zajmować jedną z czołowych lokat w wyszukiwarce. Jest to jedno z nadrzędnych założeń każdego właściciela strony www lub serwisu internetowego, żeby jego strona internetowa zaczęła się znajdować na pierwszych miejscach wyszukiwarki. Wpływa to na wzrost jej popularności pośród internautów, co z kolei przekłada się na zwiększone zainteresowanie ofertą znajdującą się na stronie www.

tanie-strony-internetowe-warszawa-cennik

 

 

Niektóre portale internetowe to prawdziwe imperia biznesowe. Warte są po kilkanaście miliardów dolarów. Co ciekawe, pomysły na te strony nie są wynalazkami XXI wieku. Odpowiednim przykładem może być serwis Youtube. Jest to platforma, na której użytkownicy z całego świata wrzucają swoje autorskie filmiki, dodatkowo na nich zarabiając, również miliony dolarów rocznie. Wielu ludzi, którzy stworzyło takie tanie strony www w ciągu kilku lat sprzedali je za wielkie pieniądze. My nie musimy być takimi pomysłodawcami, by móc zarabiać na sprzedaży stron internetowych. Zarabianie przez Internet to głównie przemieszczanie się przez tysiące stron www. Nie musimy się na tym znać, by taką stronę posiadać. Możemy to zlecić innym, a nam rozwojem pracować sami. Tanie strony internetowe to często spotykana oferta. Oczywiście zyski w Polsce za handel stronami www nie są tak wysokie jak zagranicą, ale przy dobrym pomyśle możemy zainkasować kilkanaście tysięcy złotych. Rzadko zdarzają się strony internetowe sprzedawane powyżej miliona, ale w końcu możemy być to MY. Choć wielu ludzi nie decyduje się na taki krok wiedząc, że co miesiąc mają pewną pensję.

Zainwestuj w marketing

Wielu z nas, jak nie i my sami, chciałoby zarobić wielkie pieniądze małym nakładem pracy i pieniędzy. Oczywiście są takie firmy na świecie, które wydały 10. 000 dolarów, a po roku ich wartość wzrosła do miliardów. Jednak jest to rzadkością. Polski rynek rządzi się władnymi prawami. I tak wielu tworząc własne tanie strony internetowe za pomocą firm, które je dla nas wykonają, najczęściej nie mają funduszy na dalsze jej rozwijanie. Są też tacy, którym zostały pieniądze, ale to jedynie ułamek tego co należy zainwestować. I w końcu Ci, którzy myśleli o tym już na samym początku. Mowa tu o marketingu internetowym i Google Adwords. Jest to bardzo popularna metoda ostatnimi czasy na promowanie stron www. Ile jednak kosztuje i czy każdego na to stać? Stawki są różne i zależne od wielu aspektów, które oczywiście przekładają się na wyniki. Jeśli nie jesteśmy w stanie zainwestować od razu dużej kwoty na ten proces, warto robić to co miesiąc, przedłużając umowę z firmą zajmującą się marketingiem internetowym.

Podsumowując…

Internet to nieograniczające pole do popisu. Zarabiać może tam każdy. Nie ważna jest płeć, wiek, wykształcenie. Ważny jest natomiast pomysł, można powiedzieć, że wręcz najważniejszy. W nim tkwi sukces całego przedsięwzięcia. Pamiętajmy, że nie ważne jest ile możemy zainwestować jeśli będziemy to robić nieodpowiednio. Dlatego na początku przygody zarabiania przez Internet pomyślmy w czym tak naprawdę jesteśmy najlepsi. W pisaniu? Robieniu filmików? Sprzedawaniu produktów? Może jesteśmy dobrzy w konsultingu? Na te pytania należy odpowiedź jako pierwsze. Jeśli pasję połączymy w pracą to w ciężkich chwilach szybciej powrócimy do budowania naszej strony internetowej, niżeli będziemy robić choć na czym się nie znamy i nie lubimy. Tak, oczywiście wymaga to czasu. Ale w tym przypadku warto poważnie to przemyśleć. Jeśli już będziemy mieć odpowiedni pomysł to sukces strony internetowej mamy niemal gwarantowany. Jeśli masz jednak z tym kłopot to warto przejrzeć kilka ciekawych stron internetowych, poczytać kilka artykułów, być może one Cię do czegoś zainspirują.

Koszty wykonania strony internetowej są bardzo różne i zależą od wielu czynników. Między innymi od funkcjonalności, systemu zarządzania treścią i od firmy, która tworzy strony internetowe.