logo
Custom Side Menu
 

 

Co to jest cms Magento?

Magento jest otwartym systemem cms do zarządzania sklepem internetowym. Działa na Licencji Open Software License 3.0.

Magento jest bardzo rozwiniętym systemem cms. Korzystają z niego bardzo znane sklepy internetowe.
Magento posiada bardzo wiele funkcji, dlatego polecany większym serwisom e-commerce. Jest także znacznie mniej intuicyjny niż na przykład popularny Woocommerce. Do dyspozycji mamy zaawansowane zarządzanie katalogiem produktów, analizy a także rozwinięte płatności i wersję mobilną.

Dzięki Magento możemy prowadzić kilka sklepów internetowych jednocześnie, a każdy produkt może być prezentowany w inny sposób. Możemy także prowadzić sprzedaż wirtualną np. ebooków czy audiobooków.

Czy muszę za to płacić?

Magento jest darmowym (open source) systemem cms. Nie trzeba za niego płacić. Płaci się za wdrożenie i wykonanie strony na tym systemie.

Cena sklepu opartego o cms Magento uzależniona jest od funkcjonalności jaką potrzebujemy. Dlatego sklepy mogą kosztować 2 tys zł a mogą także kosztować 40 tys. zł lub więcej.

Funkcjonalność Magento jako plus

Sklepy, które są oparte o silnik Magento mają bardzo wiele funkcji wbudowanych już w system. Jeśli jednak potrzebujesz większe ilości opcji, zawsze możesz zainstalować dodatkowe moduły, które sprawią, że Twój sklep będzie bardziej rozbudowany i profesjonalny.

Czy mój sklep tego potrzebuje?

Jego założenie nie jest trudnym zadaniem, gdyż nie brak firm oferujących za przystępną cenę i hosting, i odpowiedni szablon z wszystkimi funkcjami. Sklep internetowy staje się zatem jednym z najlepszych narzędzi dla tych, którym marzy się dochodowy biznes w sieci. Jego prowadzenie jest znacznie tańsze, niż prowadzenie sklepu stacjonarnego, a możliwości pozyskania klientów znacznie większe.

Jedynym problemem, z jakim wiąże się taki biznes, jest coraz większa konkurencja. Dziś niemal każda firma ma swój sklep internetowy, nie brak też osób, które prowadzą droga online sprzedaż własnych wyrobów. Porównywarki cen, rankingi sklepów online – wszystko to sprawia, że początkującym przedsiębiorcom dość trudno jest zaistnieć na rynku. Jak poradzić sobie z takim problemem? Wypełnienie niszy na rynku, ciekawe promocje lub wprowadzenie takich rozwiązań, które pozwolą przyciągać klientów – oto rozwiązania, dzięki którym nasz sklep internetowy będzie mógł się przebić przez konkurencję i zająć ważną pozycję na rynku.

Magento vs PrestaShop. Zalety i wady

Prowadzenie takich punktów sprzedaży nie wymaga ani większego nakładu pracy, nie wiąże się też z koniecznością dokonywania wielkich inwestycji. Dobry pomysł i ciekawe produkty – oto podstawa, dzięki której każdy z nas ma szansę założyć świetnie prosperujący sklep internetowy. Dobry pomysł może sprawić, że nasze produkty staną się hitem w sieci, a my poradzimy sobie z coraz większą konkurencją.

Jaki wybrać cms do sklepu internetowego? Jednym z bardzo znanych systemów jest PrestaShop. Obsługa jego jest intuicyjna dla użytkowników. Nie mają oni problemów z ich późniejszą obsługą.

Profesjonalne wdrożenie kluczem do sukcesu

Od kiedy sklep internetowy okazał się jednym z najlepszych sposobów na prowadzenie biznesu w internecie, pojawiło się sporo firm, dzięki którym można wynająć sklep online lub wykupić stosowny szablon wraz z domeną. Taki sklep internetowy jest prosty w obsłudze, a jego właściciel zna z wyprzedzeniem koszty jego utrzymania, co pomaga mu w planowaniu firmowych wydatków.

Musimy też pamiętać, że ważny jest dobry kontakt z klientami, a więc nie tylko szybkie wysyłanie im zamówionych towarów, ale i sprawne udzielanie odpowiedzi na zadawane pytania. Takie podejście do klienta to większa szansa na sukces.