Sklepy internetowe Magento Warszawa

Co to jest cms Magento?

Magento jest otwartym systemem cms do zarządzania sklepem internetowym. Działa na Licencji Open Software License 3.0.

Magento to zaawansowany systemem cms do obsługi sklepów internetowych. Pomimo, że jest systemem na licencji Open Software, korzysta z niego wiele znanych marek.
Magento posiada bardzo wiele funkcji, dlatego polecany jest większym serwisom e-commerce. Jest także znacznie mniej intuicyjny niż na przykład popularny Woocommerce. Do dyspozycji mamy zaawansowane zarządzanie katalogiem produktów, analizy a także rozwinięte płatności i wersję mobilną.

Dzięki Magento możemy prowadzić kilka sklepów internetowych jednocześnie, a każdy produkt może być prezentowany w inny sposób. Możemy także prowadzić sprzedaż wirtualną np. ebooków czy audiobooków.

Czy muszę za to płacić?

Magento jest darmowym (open source) systemem cms. Nie trzeba za niego płacić. Płaci się za wdrożenie i wykonanie strony internetowej na tym systemie.

Cena sklepu opartego o cms Magento uzależniona jest od funkcjonalności jaką potrzebujemy. Dlatego sklepy online mogą kosztować 2 tys zł a mogą także kosztować 40 tys. zł lub więcej.

Funkcjonalność Magento jako plus

Sklepy, które są oparte o silnik Magento mają bardzo wiele funkcji wbudowanych już w system. Jeśli jednak potrzebujesz większe ilości opcji, zawsze możesz zainstalować dodatkowe moduły, które sprawią, że Twój sklep będzie bardziej rozbudowany i profesjonalny.

Czy mój sklep tego potrzebuje?

Jego wykonanie jest trudniejsze niż w przypadku WordPressa i popularnego dodatku Woocommerce. W tym przypadku niezbędna będzie wiedza programistyczna, pozwalająca wykorzystać system w pełnym zakresie.

Głównym problemem na jaki możemy napotkać przy prowadzeniu sklepu internetowego, jest coraz większa konkurencja. Szczególnie w przypadku gdy naszym konkurentem jest znany brand. Obecnie znane firmy, które dysponują doskonałym zapleczem logistycznym, mogą wejść w każdą branżę, która przyniesie potencjalny dochód.
Dlatego też widzimy, że firmy zajmujące się do tej pory jedynie sprzedażą np. książek lub elektroniki, zaczynają sprzedawać perfumy lub kosmetyki. Nie mają bowiem ograniczeń a z racji wielkości swojej marki, otrzymują bardzo atrakcyjne marże. W tym momencie niedużej firmie może być ciężko wybić się wśród liderów w swojej dziedzinie.

Dziś niemal każda firma ma swój sklep internetowy, nie brak też osób, które prowadzą drogą online sprzedaż własnych wyrobów. Jest to dobra droga, ponieważ można w ten sposób zagospodarować lukę na rynku i wejść w niszę, która nie ma jeszcze znaczących konkurentów.

Porównywarki cen, rankingi sklepów online – wszystko to sprawia, że początkującym przedsiębiorcom dość trudno jest zaistnieć na rynku. Jak poradzić sobie z takim problemem? Wypełnienie niszy na rynku, ciekawe promocje lub wprowadzenie takich rozwiązań, które pozwolą przyciągać klientów – oto rozwiązania, dzięki którym nasz sklep internetowy będzie mógł się przebić przez konkurencję i zająć ważną pozycję na rynku.

Magento vs PrestaShop. Zalety i wady

Prowadzenie sklepu internetowego nie wymaga ani większego nakładu pracy, nie wiąże się też z koniecznością dokonywania wielkich inwestycji. Dobry pomysł i ciekawe produkty – oto podstawa, dzięki której każdy z nas ma szansę założyć świetnie prosperujący sklep internetowy. Dobry pomysł może sprawić, że nasze produkty staną się hitem w sieci, a my poradzimy sobie z coraz większą konkurencją.

Jaki wybrać cms do sklepu internetowego? Jednym z bardzo znanych systemów jest PrestaShop. W przeciwieństwie do Magento obsługa jego jest intuicyjna dla użytkowników. Nie mają oni problemów z ich późniejszą aktualizacją.

PrestaShop nie wymaga dużych zasobów serwera co jest sporą przewagą gdy porównamy go z Magento. Niestety w przypadku dużych sklepów internetowych PrestaShop może nie być wystarczający. Nie posiada on tak wielu funkcji, które znajdziemy w Magento. Z tego powodu PrestaShop polecany jest niedużym serwisom e-commerce. Ale co w przypadku gdy zaimplementujemy PrestaShop na małym sklepie, który w perspektywie czasu będzie się rozrastał. Tu nasuwa się pytanie, czy nie lepiej od razu zainwestować w system docelowy. Wszystko zależy od tego jakie mamy plany względem sklepu. Jeśli zakładamy, że mały sklep w przyszłości będzie dużym “e-commerce”, lepiej zrobić to od początku na wydajniejszym systemie. W przeciwnym razie będziemy dwukrotnie ponosić koszty wdrożenia. Jeśli jednak wchodzimy w niszę i wiemy, że nawet za rok czy dwa dalej będziemy oferować niewielką ilość produktów, wówczas lepiej skupić się na systemie łatwiejszym w obsłudze, tańszym w implementacji i skupić się na marketingu bardziej niż na rozwoju samej platformy.

Profesjonalne wdrożenie kluczem do sukcesu

Od kiedy sklep internetowy okazał się jednym z najlepszych sposobów na prowadzenie biznesu w internecie, pojawiło się sporo firm, dzięki którym można wynająć sklep online lub wykupić stosowny szablon wraz z domeną. Taki sklep internetowy jest prosty w obsłudze, a jego właściciel zna z wyprzedzeniem koszty jego utrzymania, co pomaga mu w planowaniu firmowych wydatków. Niestety w przypadku gotowych rozwiązań, możemy napotkać się z licznymi ograniczeniami, a rozbudowa sklepu internetowego opartego na gotowych stronach, może być bardzo kosztowna lub wręcz niemożliwa.

Musimy też pamiętać, że ważny jest dobry kontakt z klientami, a więc nie tylko szybkie wysyłanie im zamówionych towarów, ale i sprawne udzielanie odpowiedzi na zadawane pytania. Tutaj doskonale sprawdzają się narzędzia typu Live Chat, gdzie klient nie musi dzwonić, a jedynie napisać pytanie bezpośrednio na stronie. Takie podejście do klienta to większa szansa na sukces.

Realizujemy sklepy internetowe dla Klientów z Warszawy i innych miast.