Close

Projektowanie serwisów internetowych i portali

Projektowanie serwisów internetowych zgodnych z nowoczesnymi technologiami to jeden z głównych (prócz tworzenia stron www) obszarów działalności agencji reklamowej Media River.

Oferujemy tworzenie dużych portali internetowych z nieograniczoną ilością wpisów oraz kategorii. Wykonanie strony magazynowej wymaga więcej czasu i większej ilości testów na stronie. Wynika to z tego, że tego typu portale posiadają często duży współczynnik odrzuceń. Trudniej jest utrzymać użytkownika na stronie informacyjnej a tym bardziej zachęcić go odwiedzenia innych podstron w ramach witryny.

Komu polecamy portal internetowy?

Duży, tematyczny portal internetowy polecany jest firmom, które chcą w ciekawy sposób pozyskiwać nowych klientów, czyli poprzez content marketing. Dlatego często sugerujemy klientom, którzy posiadają sklep internetowy, aby rozważyli budowę dodatkowego serwisu www, który tematycznie związany będzie z ofertą klienta.

Tego typu działania przynoszą bardzo dobre, długofalowe rezultaty, jednak wymagają także zwiększonego nakładu pracy aby wypromować tego typu serwis internetowy.

Prace nad portalem internetowym zaczynamy od opracowania dokładnej strategii. Na tym etapie jesteśmy bowiem sprawdzić czy ta inwestycja przyniesie zamierzone efekty. Może być tak, że klient jednak nie będzie potrzebował aż tak dużych nakładów marketingowych i wystarczy mu standardowa strona internetowa. Jeśli uważasz, że strona internetowa jest najlepszym rozwiązaniem dla Twojej działalności, zapoznaj się z ofertą na tej stronie.

Przy realizacji dużych serwisów online bardzo istotna jest architektura informacji. Zależy nam przecież aby użytkownicy pozostawali jak najdłużej na naszej stronie i ponownie ją odwiedzali. Portale zazwyczaj osiągają zyski dzięki reklamom. Pamiętajmy aby jednak nie przesadzić z ilością reklam, banerów i pop upów, ponieważ źle wpływają one na odbiór stron internetowych. Użytkownicy dużych i bardzo znanych serwisów często na to właśnie narzekają i bezpowrotnie opuszczają daną stronę.