logo
Custom Side Menu

Projektowanie serwisów internetowych zgodnych z nowoczesnymi technologiami to jeden z głównych obszarów działalności agencji reklamowej Media River.

Jak obecnie powinna wyglądać strona www?

Bardzo szybko zmieniają się trendy. Nie tylko w podejściu do marketingu ale także do projektowania.
Jedną z dziedzin, która podlega ciagłym zmianom jest szeroko pojęte pojecie tworzenia stron www.
Bardzo wiele zmieniło się w roku 2017, dlatego nie warto pozostawać w tyle.

Przede wszystkim, co zresztą jest mówione już od dawna, bardzo ważne jest podejście mobile first. Obecnie, czyli w roku 2018 nabierze ono jeszcze głębszego znaczenia, bowiem pełną parą wkracza mobile first indexing. Brzmi groźnie? Nic dziwnego! Jeśli nie masz poprawnie przygotowanej strony pod urządzenia mobilne to możesz na własnej skórze odczuć konsekwencje tego dziwnego tworu.

O co chodzi w mobile first indexing?

Otóż Google już od dawna trąbiło o tym jak ważne są wersje mobilne strony. Ok, może nie tyle wersje mobilne ze standardową m’ką z przodu, bo od tego już się odchodzi. Chodzi o to aby strona na urządzeniach mobilnych odpowiadała treściowo i technologicznie temu co mamy na stronie w wersji dekstop.

Witryny, które nie zadbają o to mogą mieć kłopoty, bowiem jeśli coś nie będzie widoczne na urządzeniu mobilnym to nie będzie także widoczne dla robota Google.

 

Projektowanie serwisów internetowych

Projektowanie serwisów internetowych

Co piszczy w social mediach?

Serwisy oferują użytkownikom wyszukiwanie kont swoich znajomych i dodawanie ich do grupy swoich znajomych na portalu społecznościowym. Następnie dodajemy posty, w których zamieszczamy informacje. Posty te są widocznie dla grupy naszych znajomych. Portale umożliwiają także dodawanie zdjęć, którymi możemy się chwalić przed znajomymi. Mogą to być na przykład zdjęcia z wakacji. Portale social media umożliwiają także wysyłanie wiadomości do naszych znajomych.

Dla osób, które chcą w pełni wykorzystać możliwości jakie umożliwia serwis mogą na przykład wynaleźć o przyszłym pracowniku przydatne informacje, które mógł kiedyś opublikować. Można reklamować jakieś miejsce lub jakąś markę przez stworzenie na stronie internetowej konta dla tego miejsca lub marki

Tak więc serwisy www daje wiele możliwości a przeciętny użykownik powinien wiedzieć co publikuje, gdyż może się to kiedyś okazać jego szczęściem jak i zgubą.