Optymalizacja stron www

Aby strony przynosiły zamierzone efekty, czyli przede wszystkim:

  • zwiększały zainteresowanie ofertą
  • zwiększenie ilości potencjalnych klientów
  • wspierały budowanie wizurunku
  • przynosiły zyski

muszą być odpowiednio zoptymalizowane. Odpowiednia optymalizacja witryn internetowych przyczynia się do tego, że klient może ponosić niższe koszty na marketing internetowy niż konkurencja.

Dlaczego tak ważna jest optymalizacja stron?

Możemy obecnie odnaleźć w internecie bardzo wiele nieprawidłowo przygotowanych stron internetowych. Główne i bardzo rażące błędy to na przykład: brak formularza kontaktowego na stronie lub co gorsza jakiegokolwiek kontaktu. Długi czas ładowania strony internetowej to kolejny poważny błąd. Mając źle zoptymalizowaną stronę internetową i wydając jednocześnie pieniądze na marketing internetowy np na kampanie Google AdWords, tracimy pieniądze bez jakichkolwiek efektów.

Analiza zachowania użytkowników na stronie www

Wszelkie działania jakie podejmujemy w kontekście marketingu, prowadzić mają do określonego zachowania użytkownika. Może być to na przykład pozostawienie danych kontaktowych (lead), zakup produktu lub telefon w sprawie zamówienia konkretnej usługi.

Aby wiedzieć jak użytkownicy zachowują się na stronie wykorzystujemy liczne narzędzia takie jak testy A/B czy heat mapy pokazujące jak użytkownik korzysta z witryny internetowej.

Mając tą wiedzę, możemy sprawić, że konwersja znacznie wzrośnie, ponieważ czasem proste zmiany, takie jak zmiana koloru przycisku, zwiększają zainteresowanie daną ofertą.