Masz stronę na WordPressie? Zainstaluj te wtyczki!

Wordpress wtyczki

Wielu przedsiębiorców prosi o poradę dotyczącą ich stron na WordPressie. Często nie wiedzą co zrobić aby usprawnić działanie WordPressa, czy co nowego mogą wdrożyć aby wejść na wyższy level.

Problemy z działaniem WordPressa najczęściej są spowodowane instalacją zbyt dużej ilości, niesprawdzonych wtyczek. Przyczynia się to do spowolnienia działania strony postawionej na WordPressie, tym samym zwiększa się współczynnik odrzuceń a nasza pozycja w wyszukiwarce zaczyna spadać.

Dlatego zanim przejdziemy do listy rekomendowanych przez na wtyczek do WordPressa w 2018 roku, chcielibyśmy zwrócić uwagę na to, aby przede wszystkim sprawdzić czy wszystkie wtyczki na stronie internetowej są zaktualizowane.

Jeśli znajdziemy wtyczki do WordPressa, z których nie korzystamy to należy je usunąć.

Poniżej lista wtyczek, które warto zainstalować w WordPressie.

WPForms

 

Wtyczki do WordPressa WPForms

 

Kontakt z klientami poprzez stronę internetową i zbieranie lead’ów jest rzeczą podstawową dla każdego przedsiębiorstwa. Należy zadbać aby ten kontakt przebiegał sprawnie i by użytkownicy w frustracji nie porzucali naszej strony. Takie zdarzenie może mieć miejsce gdy formularz wymaga wypełnienia zbyt wielu pól a pod koniec wypełnienia go, wyświetla się użytkownikowi komunikat o błędzie. Taka sytuacja zniechęci potencjalnego użytkownika do skorzystania z usług danej firmy.

Dlatego polecamy wtyczkę WPForms, która ten problem rozwiąże. Wtyczka ta jest bardzo intuicyjna i stworzenie formularza nie będzie problemem nawet dla początkującego posiadacza strony internetowej na WordPressie.

Dzięki tej Wordrpressowej wtyczce w łatwy sposób stworzysz newswletter, formularz kontakty oraz formularz zamówienia.

Opcji jest jeszcze więcej dlatego warto przetestować wszystkie możliwości WPForms.

Wtyczka jest dostępna za darmo, posiada jednak swoją płatną wersję, która daje więcej możliwości.

MemberPress

Świetna wtyczka do stron postawionych na WordPressie, która umożliwia stworzenie strony opartej na systemie płatności miesięcznych (lub w innej formie) za dostęp do treści.

Wtyczka jest także kompatybilna z WooCommerce, więc daje nieograniczone możliwości stworzenia portalu opartego na modelu subskrypcji.

LearnDash

Learn Dash WordPress do kursów

 

Nagrywasz podcasty? A może prowadzisz szkolenia? Teraz możesz stworzyć stronę na WordPressie, która zamieni się w bibliotekę kursów i szkoleń. Szkolenia są bardzo modne i dochodowe dlatego jeśli jesteś ekspertem w jakiejś dziedzinie zwróć uwagę na tą wtyczkę do WordPressa.

Jej obsługa jest banalnie prosta, na zasadzie drag and drop.

Możesz tworzyć lekcje, quizy, kursy.

W3 Total Cache

Jest to znana wtyczka większości właścicielom stron opartych na WordPressie. Zwiększa ona prędkość ładowania strony internetowej i kompresuje kod aby działała ona sprawniej.

W3 Total Cache posiada szereg funkcji, które warto wykorzystać na swojej stronie. Należy jednak wiedzieć, że konfiguracja tej wtyczki jest skomplikowana i z funkcji należy korzystać rozważnie aby nie zepsuć strony www.

Optin Forms

Optin Forms wzbogaci Twój newsletter

Darmowa wtyczka do WordPressa, dzięki której zdobędziesz dużą ilość leadów i zmniejszysz współczynnik odrzuceń.

Wtyczka współpracuje z MailChimpem i GetResponse co znacznie ułatwia zarządzanie leadami.

Za sprawą OptinForms zwiększysz zainteresowanie użytkowników swoim newsletterem i zbudujesz bazę lojalnych powracających osób na stronę www.

Ewww Image Optimizer

Optymalizacja obrazów w WordPressie jest kluczowa dla poprawnego działania strony. Zbyt duże obrazy znacznie spowalniają prędkość ładowania strony www.

Wtyczka kompresuje pliki GIF, JPEG oraz PNG i sprawia, że ważą zdecydowanie mniej niż na początku. Obrazy można optymalizować z osobna lub wykorzystać bulk action i zrobić kompresję masowo.

Ewww zapamiętuje, które obrazy zostały zoptymalizowane, więc po dodaniu nowych i wykorzystaniu masowej kompresji, poprzednie obrazy nie są optymalizowane.

Slider Revolution

Jeden z najbardziej popularnych pluginów dla WordPressa. Bardzo często dołączany jest on do szablonów premium, więc jest znany wielu osobom, które posiadają swoje strony www na WordPressie.

Slider Revolution posiada ogrom możliwości. Można za jego pomocą tworzyć bardzo atrakcyjne wizualnie slidery na stronę główną i na podstronach.

Posiada on setki efektów animacji wzbogacając projekt strony internetowej.

Jeśli nie posiadasz szablonu premium, możesz kupić Slider Revolution za 19 dolarów.

Google XML Sitemaps

Jak nazwa wskazuje jest to prosta wtyczka, której głównym zadaniem jest stworzenie mapy strony w formacie XML. Mapa XML jest bardzo ważna z punktu widzenia optymalizacji stron pod kątem SEO.

Ułatwia ona znacznie robotowi Google indeksowanie strony www.

Rekomendujemy utworzenie mapy witryny już na początku prac nad projektowaniem strony internetowej. Oczywiście dopiero wtedy gdy będziemy mieć już ustanowioną strukturę strony i przyjazne odnośniki.

Jest to niezbędna wtyczka do WordPressa, z której korzystam od lat.

All in One Schema.org

Aby zwiększyć ctr warto wzbogacić wygląd wyników wyszukiwania o dodatkowe elementy. Tu z pomocą przyjdzie All in One Schema.org.

Ta łatwa w obsłudze wtyczka do WordPressa sprawi, że Twoje wyniki wyszukiwania wzbogacone będą o dodatkowe informacje takie jak ocena użytkowników, ocena autora, imię i nazwisko autora.

W przypadku przepisów kulinarnych można wzbogacić wyniki o dodatkowe dane takie jak na przykład kaloryczność produktu, czas przyrządzenia.

Redirection

Często może zdarzyć się sytuacja, że będziesz musiał przenieść treść wpisu w inne miejsce. Aby nie stracić obecnej pozycji swojej strony w rankingu należy zrobić odpowiednie przekierowania 301.

Tu z pomocą przyjdzie WordPressowa wtyczka o dosłownej nazwie Redirection. Dzięki niej możesz ręcznie zarządzać swoimi przekierowaniami na stronie i nie obawiać się użytkownik wejdzie na stronę z informacja o błędzie 404.

Pamiętaj aby korzystać jedynie ze sprawdzonych dodatków do WordPressa. Przed instalacją sprawdź opinie o wybranej wtyczce. Instaluj tylko takie wtyczki, które są na bieżąco aktualizowane przez twórców.

Nie stosowanie się do tego zalecenia może przyczynić się do niepoprawnego działania Twojej strony na WordPressie.

 

Aleksandra Nowicka

Od lat jestem pasjonatką nowych technologii. Interesuję się przede wszystkim marketingiem internetowym i tworzeniem stron. Miałam przyjemność pracować dla takich firm jak Jatomi Fitness, Onet (praca z redakcją Newseek Polska) czy Allegro. Zachęcam do odwiedzenia mojego profilu w serwisie Linkedin: https://www.linkedin.com/in/aleksandranowicka/

Powiązane artykuły

No Comments

Leave a Comment