Jak wykorzystać potencjał Facebook’a? Rozważań ciąg dalszy

strony internetowe warszawa

Teraz rozwiniemy ten szeroki temat. Ostatnimi czasu sporo na Facebook’u pod względem prowadzenia kampanii się zmieniło. Niestety nie jest już tak łatwo, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług agencji reklamowej z Warszawy. Warto jednak zapoznać się z pewnymi zagadnieniami aby nie być kompletnie “zielonym” w tym temacie.

Promowanie postów na Facebooku’u

Od jakiegoś czasu Facebook wprowadził opcję promowanie postów. Już nie wszystkie posty docierają do użytkowników, którzy polubią naszą stronę, warto zatem przyjrzeć się uważniej tej funkcji. Aby dotrzeć ze swoją informacją do użytkowników trzeba niestety zapłacić. Nie jest to jednak zbyt duży koszt. Wykupujemy zatem opcję “Promuj post”. Pamiętaj jednak aby promować tylko na prawdę ciekawe treści. W przeciwnym razie zniechęcisz użytkowników i wydasz niepotrzebnie pieniądze.

Komunikacja z użytkownikami

Nawiązuj dialog z ludźmi. To jest jeden z największych plusów tego portalu. Możemy tu otwarcie dyskutować z fanami. Ma to też jednak swoje minusy, gdyż wszystko to jest widoczne dla innych użytkowników, uważaj zatem co piszesz. Najlepiej skorzystać z usługi agencji reklamowej, która zajmuje się PR’em. Nie męcz jednak swoich fanów, nie bądź nachalny i nie pisz do nich prywatnych wiadomości, które od razu będą odbierane jako spam.

Komentowanie z głową

Możesz pokusić się o komentowanie na innych fan page’ach z Twojej branży. Należy to jednak robić bardzo delikatnie i przede wszystkim sensownie. Komentowanie na zasadzie “zajrzyjcie na nasz fan page” sprawi, że albo post zostanie usunięty przez moderatorów, albo odebrany będzie negatywnie przez odbiorców.

Poproś znajomych o polubienie swojego fan page’a i promowanie go na swoich tablicach. Przynosi to bardzo dobre efekty jeśli masz dużo znajomych i umieszczasz ciekawe treści.

Zapraszanie znajomych

Nie kupuj fanów. Nie przynosi to żadnych efektów. Na pierwszy rzut oka wygląda to tak, że naszą stronę lubi wiele osób. W rzeczywistości na pierwszy rzut oka widać, że są to sztuczne “lajki”, bo fan page jest martwy. Przy tysiącu naturalnych polubień widać już pewne ruchu na fan page’u, a gdy fani są zakupieni wówczas nie ma ani komentarzy ani udostępnień. Jaki wobec tego jest sens takich działań?

Rosnąca popularność

Pamiętaj o zasadzie kuli śnieżnej. Jest to efekt widoczny bardzo szybko. Początkowo wzrost liczby polubień jest powolny. W miarę zdobywania co raz większej ilości, tempo wzrostu polubień rośnie równomiernie. Przynosi to ogromną satysfakcję i daje wymierne korzyści.

Korzystaj z usług profesjonalnych agencji reklamowych z Warszawy, aby efekt był jak najlepszy.

Aleksandra Ksann

Powiązane artykuły

No Comments

Leave a Comment