Jak tworzyć dobre strony internetowe?

Wbrew pozorom do stworzenia dobrej strony internetowej wymagana jest stosowna wiedza. Metoda prób i błędów nie jest w tej dziedzinie korzystna, gdyż taki proces zajmuje sporo czasu, a do tego dochodzi jeszcze marketing, który jest niezbędny, by dzieło cieszyło się zainteresowaniem.

Dobra strona internetowa to taka, która przede wszystkim spełnia oczekiwania użytkowników i to właśnie ten element jest wyznacznikiem jakości danej witryny.

Dobre strony internetowe muszą posiadać przede wszystkim oryginalny, spójny i co ważne logiczny tekst. Treść musi trafiać do odbiorców. Dodatkowo liczy się jej układ, czyli rozmieszczenie poszczególnych elementów na stronie. Tutaj warto posłużyć sprawdzonymi standardami, które jednak możemy do woli ulepszać i eksperymentować.

Gigantyczne zdjęcia tylko zniechęca do dalszego ich przeglądania. Logo, jak i tytuł to również ważne kwestie. Jednym słowem tworząc stronę, trzeba wziąć pod uwagę każdy, nawet najmniejszy szczegół. Nie należy kopiować cudzej treści i wklejać, jako własny tekst, podkradać grafiki. Można jak najbardziej wzorować się na cudzej pracy, ale by strona była wartościowa musi mieć swój styl i charakter, wtedy chętnie będzie się ją czytało.

Aleksandra Ksann

Powiązane artykuły

No Comments

Leave a Comment