Jak przyspieszyć stronę internetową? – Optymalizacja obrazów

Szybkość działania strony internetowej jest problemem dla wielu developerów. Wyniki prezentowane w Page Speed Insights od Google często nie są zadowalające. Wolne strony internetowe nie tylko negatywnie wpływają na odbiór strony przez użytkowników ale także na jej pozycję w wyszukiwarkach.

W tym artykule omówię jeden z czynników, który wpływa na prędkość ładowania stron internetowych, czyli obrazy. Potrafią one w sposób druzgocący obniżyć nasze wyniki dlatego bardzo ważne jest aby były dobrze zoptymalizowane.

Jeśli Twoja strona oparta jest o system cms WordPress to możesz skorzystać z poniższych wtyczek.

WP Smush.it

Jest to bardzo prosta w obsłudze wtyczka, której zadaniem jest kompresja zdjęć. Zdjęcia możemy kompresować pojedynczo lub wszystkie naraz poprzez panel admistracyjny WordPressa. Wystarczy w bibliotece mediów wybrać zdjęcia przeznaczone do kompresji a następnie wybrać opcję bulk.

Nie nadużywaj wtyczek

Marzymy czasem o nowych na naszej stronie internetowej, ale zastanówmy się najpierw czy są one faktycznie niezbędne.

Nowa wtyczka to dodatkowy JavaScript na naszej stronie, który często zmniejsza jej wydajność. Zanim zaczniesz instalować nowe pluginy, przeczytaj opinie na ich temat. Darmowe pluginy często napisane są w nieodpowiedni sposób, co może mieć wpływ na prędkość ładowania witryny.

Aleksandra Ksann

Powiązane artykuły

No Comments

Leave a Comment