Dobry projekt graficzny strony internetowej – Strona główna

Strony internetowe Warszawa

Strona główna jest zazwyczaj tym co użytkownik widzi po przejściu na nasze strony internetowe. Oczywiście często wchodzi wprost na podstronę, jeżeli kieruje go odnośnik z innej strony, jednak strona główna jest tą najczęściej odwiedzaną. Jest sercem naszego serwisu i powinna być idealnie zaprojektowana.

Strona główna powinna dawać użytkownikowi obraz tego o czym jest strona internetowa i co można na niej znaleźć. Powinna być czytelna a przy tym zachęcać użytkownika do przejścia na podstrony. Wszystkie elementy muszą być doskonale wyważone, nie wspominając o dbaniu każdy szczegół. Stron internetowych jest bowiem bardzo dużo i ważne jest aby wypaść jak najlepiej na tle konkurencji.

To jak wyglądać powinna strona główna zależy od specyfiki branży i bardzo wielu czynników. Należy przede wszystkim dbać o czytelność i minimalizm. Umieszczamy na stronie głównej rzeczy niezbędne i wspomagające przechodzenie do kolejnych działów i odnalezienie informacji, aby użytkownik nie był zniecierpliwiony i sfrustrowany tym, że nie może odnaleźć tego czego szuka na stronie internetowej.

Należy trzymać się pewnych schematów podczas projektowania stron internetowych, do których użytkownicy są przyzwyczajeni. Reguły można łamać tylko w uzasadnionych okolicznościach.

Logo na stronie internetowej powinno znajdować się w lewym górnym rogu musi mieć odpowiedni rozmiar i powinno przenosić do strony głównej z każdej podstrony. Menu standardowo znajduje się w okolicach logotypu, u góry. Rzadziej stosuje się menu wertykalne, które znajduje się po lewej stronie witryny. Tego typu menu stosowane jest najczęściej przez fotografów bądź artystów, którym nie zależy na bogatej treści lecz na jak najbardziej efektownym zaprezentowaniu swoich prac.

Strona główna musi mieć swój specyficzny wygląd, który odróżni ją od pozostałych podstron na stronie internetowej.

Może to być bardzo duży nagłówek, slider, boksy i wiele innych.

Pamiętajmy aby nie przesadzać z ilością fotografii i grafik. Spowalniają one ładowanie strony internetowej i mogą sprawić, że strona www będzie się gorzej pozycjonować w wyszukiwarkach.

Aleksandra Ksann

Powiązane artykuły

No Comments

Leave a Comment