Projekty stron www

Odwiecznym pytaniem, które zadaje sobie wielu grafików jest czy powinni oni umieć programować? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, jednak uważam, że projektanci Ux jak najbardziej powinni mieć choćby podstawową umiejętność programowania. Z jednej strony nie jest to konieczne jeśli nie oni to kodują i ta umiejętność w wielu firmach nie będzie wykorzystywana, a z drugiej strony daje ona projektantowi możliwość wyobrażenia sobie co dalej z jego projektem będzie się działo i jak zaprojektować pewne elementy aby w odpowiedni sposób je później wdrożyć w życie.

Mniej popularnym tematem jest to czy programista powinien znać się na designie i czy powinien uczestniczyć przy jego tworzeniu.
Tu ponownie mogę odpowiedzieć, że tak, jest to sytuacja idealna gdy obie strony wspólnie pracują od samego początku i wzajemnie się uzupełniają. Rzeczywistość w wielu firmach jest jednak często zupełnie inna.

DLACZEGO WSPÓŁPRACA DEVELOPERA I GRAFIKA JEST TAK WAŻNA?

Developer na samym początku może grafikowi dawać sugestie w jaki sposób powinien wyglądać projekt pod kątem technicznym. Np jak powinna wyglądać strona responsywna. I tu pojawia się pytanie czy grafik sam nie powinien wiedzieć jak ta strona responsywna powinna wyglądać? Jak najbardziej powinien, a żeby zrozumieć jak będzie się ona składać musi mieć choćby ogólną wiedzę o html i css.

Flat design – Dowiedz się w jakim kierunku zmierza

 

Aleksandra Ksann

Powiązane artykuły

No Comments

Leave a Comment