8 skutecznych sposobów na odniesienie sukcesu na Twitterze

Twitter staje się co raz popularniejszym narzędziem do komunikowania się w internecie. Umiejętnie używany może być także pomocny przy promowaniu firmy. Niestety w Polsce jego potencjał wciąż nie jest odpowiednio wykorzystywany.

Poniżej przedstawiamy proste i skuteczne sposoby, które pomogą wypromować firmę na Twitterze.
1. Prawidłowo uzupełnij profil na Twitterze

Pozornie oczywista prawda, jednak wiele osób o tym zapomina lub nie do końca się do tego przykłada.
Zacznij od dodania odpowiedniego zdjęcia, a jeśli reprezentujesz firmę dodaj jej logo, aby łatwo się wyróżnić.
Spraw aby Twój profil wyglądał atrakcyjnie, dodaj zatem ładne zdjęcie jako tło.

Uzupełnij szczegółowo informacje o sobie lub firmie. Napisz czym się zajmujesz i czym się wyróżniasz. Używaj także słów kluczowych.
Koniecznie dodaj link do swojej strony internetowej.

2. Korzystaj z hashtagów

Hasztagi są obecnie bardzo popularne i przydatne. Pozwalają w łatwy sposób grupować treści. Dzięki ich stosowaniu łatwiej będzie Cię odnaleźć. Jest to strategia, z której korzysta wiele agencji reklamowych w Warszawie.
3. Nie obserwuj losowo

Obierz odpowiednią strategię przy wybieraniu osób obserwowanych. Nie rób tego losowo i bez namysłu. Możesz dokładnie określić kogo chcesz obserwować na Twitterze. Niech będą to osoby zainteresowane tematyką, o której piszesz.
4. Zbuduj rzeszę odbiorców

Aktywnie uczestnicz w dyskusjach i komentuj. Bądź aktywny na Twitterze. Niech inni Cię dostrzegą. Jeśli nie masz na to czasu zleć opiekę nad swoim profilem agencji reklamowej z Warszawy.
5. Oczyszczaj swój profil

Regularnie sprawdzaj co się dzieje wśród osób, które obserwujesz i usuwaj boty oraz automaty. Obserwowanie takich firm lub osób nie przyniesie Ci żadnych korzyści. Zależy Ci tylko na aktywnych użytkownikach.
6. Uatrakcyjnij swoje tweety

Pisz klarownie i ciekawie. Masz niewiele miejsca. Zainteresuj zatem odbiorców chwytliwym tekstem. Dodawaj także zdjęcia do swoich tweetów. Pomoże to Ci się wyróżnić w gąszczu Tweet’ów.
7. Korzystaj z dodatków

Polecamy narzędzie ClickToTweet, dzięki któremu będziesz miał dostęp do zaawansowanych statystyk.
8. Bądź aktywnym użytownikiem

Twitter nie jest portalem, który możesz ustawić i porzucić. Aktywnie uczestnicz w życiu społeczności, tylko wtedy ma to sens. Ustawianie automatów do Tweetowania nie przyniesie wymiernych skutków.

Aleksandra Ksann

Powiązane artykuły

No Comments

Leave a Comment