Strony internetowe

Strony internetowe i bezpieczeństwo

Internet, tak jak pozostałe media, nie jest bez wad. Ponadto, nawet pomijając same profesjonalne strony internetowe, korzystaniu z niego i historii jego eksploatacji towarzyszy wiele zjawisk, lepszych lub gorszych. Już sam, ostatnio bardzo emocjonujący, temat ACTA wielu osobom działa na nerwy. I wtedy powstaje pytanie: czy musielibyśmy się tak denerwować i bać, gdyby nie było stron www dla firm? Z jednego punktu widzenia, strony internetowe dają nam tyle przyjemności i ułatwiają życie, ale z drugiej strony stwarzają wiele pułapek wymierzonych w przeciętnego, nieświadomego użytkownika.

Zresztą większość problemów związanych z korzystaniem ze stron internetowych to skutek ludzkiej nieświadomości i ignorancji. Ludzie nie wiedzą, czego nie wolno im robić, na przykład zaśmiecając czy ściągając coś  albo udostępniając wszystkim znajomym na stronie bez autoryzacji. Inni pakują się na chatty wierząc, że pierwsza napotkana osoba musi być uczciwa i pełna zalet a potem, po wielu nieudanych próbach odkrywają, jakimi prawami rządzą się flirty odbyte na stronach internetowych, zwłaszcza na forach z definicji dotyczących spraw sercowych.

Nie zmienia to jednak faktu, że strony internetowe mają liczne zalety, nie wszystko jest winą samego użytkownika, choć mądry użytkownik uniknie z pewnością wielu zagrożeń. Strony internetowe dla firm to medium, środek przekazu masowego dostępny każdemu, niezależnie od wieku. To powoduje, że korzystają z niego osoby bardziej narażone na sztuczki, a najmniej tak naprawdę w ogóle nie potrzebują korzystać ze stron www. Są to małe dzieci czy osoby starsze. Rodzice, myśląc, że tak uszczęśliwią swoją pociechę, fundują mu Internet w wieku, w którym z pewnością nie będzie on służył im do niczego pożytecznego a strony internetowe są różne. I tak maluchy zamiast rozwijać się intelektualnie, werbalnie, fizycznie i emocjonalnie w towarzystwie swoich rówieśników, przesiadują w domu grając w gry i bawiąc się programami do obróbki zdjęć. Hamuje to ich kreatywność i rozwój wielu umiejętności, nie wspominając już o zagrożeniach czekających w sieci. Należy zatem uważać w momencie gdy dajemy dzieciom dostęp do stron internetowych.

Koszty strony internetowej nie muszą być duże aby była ona odpowiednio zabezpieczona.

You Might Also Like