Skuteczna reklama w internecie

Reklama w internecie jest skuteczna, tak słyszałem od wielu osób i chciałbym zapytać, jaką formę reklamy w internecie najlepiej wybrać. Mam niedużą firmę, klienci jedynie w moim mieście – Lublinie, branża motoryzacyjna. Myślę o kampaniach Adwords, to chyba będzie najskuteczniejsze. Mailing raczej nie wchodzi w grę.

 
Co proponujecie w tym temacie? Od kilku miesięcy reklamuję się w lokalnych gazetach. Mam stosowne banery reklamowe w odpowiednich lokalizacjach w dobrych cenach, ulotki czasem zamawiam, ale raczej z tego zrezygnuję, bo wydaje mi się, że mało klientów z tego mam. Najlepiej te banery działają. Chcę teraz podziałać w internecie. Jaka jest skuteczna reklama w internecie?

1 odp.

Publiczne
Anonimowy June 4, 2015

Dobrze mówisz, kampanie Adwords są dobrym rozwiązaniem. Szczególnie jeśli chodzi o lokalne frazy. Nie zapłacisz dużo, a będziesz mieć konkretnych klientów.
Możesz pomyśleć też o optymalizacji swojej strony internetowej, jeśli masz takową, zakładam, że masz skoro chcesz Adwordsy. Optymalizacja sprawi, że szybko wskoczyć na swoje lokalne frazy w wyszukiwarce.
Tak jak mówisz, mailing nie będzie skuteczny. Skupiłbym się głównie na tych adwordsach, możesz podziałać też trochę z Facebookiem, custom audience itp. Dobrze musisz dobrać grupę odbiorców i pisać ciekawe treści, wtedy będą lajki.
Jeśli branża motoryzacyjna, to publikuj dobre artykuły, wypromuj kilka postów i będzie powoli hulać. Teraz na Facebooku już nie jest tak fajnie jak kiedyś w kwestii promowania nowych fan page, ale można coś podziałać i zbudować społeczność, co jest bardzo cenne w każdej branży.

#1

Odpowiedz na to pytanie