Jak reklamować firmę?

Jak reklamować firmę aby nie przepłacić i nie wyrzucić pieniędzy w błoto? Wielu moich znajomych jest zadowolonych z reklam w internecie. Mówią, że nie kosztuje zbyt wiele, bo można kontrolować wydatki i od razu widać czy dana forma reklamy się zwraca czy też nie. Dlatego na pewno skorzystam z reklamy w internecie.

 

Było już pytanie o reklamę w internecie, więc teraz chciałabym zapytać jak reklamować firmę na zewnątrz? Chciałabym poznać opinie osób doświadczonych. Co najlepiej działa. Moja firma to zakład fryzjerski, więc nie ma mowy o jakichś kosztownych reklamach. Myślałam o jakichś banerach reklamowych, ulotkach itp. Z góry dzięki za odpowiedzi.

1 odp.

Publiczne
Anonimowy June 4, 2015

Jeśli chcesz reklamować firmę lokalną to przede wszystkim banery reklamowe i ulotki. W tym przypadku ulotki mogą podziałać dobrze. Możesz zatrudnić osobę do roznoszenia ulotek. Dobrym rozwiązaniem są też plakaty, ale głównie w Twojej okolicy. Zależy też do kogo chcesz swoją reklamę kierować. Jaka jest grupa docelowa. Jeżeli masz usługi na bardzo wysokim poziomie, luksusowy salon, to ulotki mogą nie podziałać. Tu trzeba działać marketingiem szeptanym, aby wyrobić markę.
Jeśli zaś masz salon jak większość osiedlowych salonów, nic im oczywiście nie ujmując, po prostu ma to znaczenie z punktu widzenia marketingowego. Wtedy ulotki dadzą radę. Organizuj ciekawe promocje, zorganizuj pokaz w jakimś fajnym miejscu na Twoim osiedlu, zaproś wszystkich.
 
Najważniejsze jest tu aby każdy z osiedla dowiedział się o istnieniu zakładu i wiedział, że może liczyć na wysoką jakość za niską cenę. W takich salonach bardzo ważna jest też atmosfera, bardziej nieformalna, rodzinna, gdzie można porozmawiać z fryzjerką itp. To wszystko buduje klimat i społeczność w okół Twojej marki.
Możesz to przekuć w fajny profil na portalach społecznościowych. Publikuj fryzury klientek za ich przyzwoleniem. Jeśli się zgodzą, możesz je tagować. Będą komentować, przy czym Twoja popularność wzrośnie.
 
Ogólnie do każdego biznesu trzeba mieć dużo zapału i cierpliwości, ale promowanie firmy to duża frajda.

#1

Odpowiedz na to pytanie