Jak powinna wyglądać wizytówka?

Jak powinna wyglądać wizytówka? Kolega zaprojektował mi wizytówkę za kratę piwa. Cóż, ciężko teraz zgłosić się do niego z reklamacją, ale pyta się kiedy wydrukuję wizytówki, bo chce zobaczyć. Sam jest zadowolony z efektu.
 
Trochę głupia sytuacja, bo ta wizytówka wygląda co najmniej źle i choć była ‚tania’ to na pewno nie zamierzam jej drukować.
 
Jakoś ten problem rozwiąże, ale pytanie brzmi zatem jak powinna wyglądać wizytówka? Czy są jakieś zasady dotyczące projektowania wizytówek? Nie chciałbym zrobić z siebie głupka dając komuś coś co uznane będzie za mało profesjonalne.

2 odp.

Publiczne
Anonimowy June 5, 2015

Pamiętaj o zasadzie – im mniej tym więcej. Czyli najlepiej jest zawrzeć na wizytówce tylko najważniejsze informacje, logo firmy, jeśli masz takowe, numer telefonu, adres, adres email. Wizytówka musi być wydrukowana na dobrym papierze i nie za duża, aby zmieściła się do portfela. Modne teraz są takie małe, kwadratowe wizytówki, no ale co kto lubi. Ja preferuję klasyczne. Żadnych upiększeń i dziwnych wzorków. Prostota jest najlepsza.

#1
Publiczne
Anonimowy June 5, 2015

Do tego jeszcze trzeba pamiętać o dobrym wyborze czcionki na wizytówkę. Uważam, że wizytówki powinny robić osoby, które mają stosowną wiedzę. Ważna jest czcionka, kompozycja, wykonanie.
Wizytówka musi być wykonana w wektorach aby była ‚ostra’. Trzeba wiedzieć jak dobrze zaprojektować nawet najprostszą wizytówkę, często właśnie im mniej chcemy na wizytówce umieścić tym ważniejsze jest jak te elementy poszczególne wykonane będą.

#2

Odpowiedz na to pytanie