Ile kosztuje strona internetowa?

Jaki jest koszt wykonania strony internetowej? Ciekawa jestem czy strony internetowe to coś w moim zasięgu? Nie dysponuję dużym budżetem, ale potrzebuję atrakcyjnej wizualnie strony www. Czy jest w ogóle możliwe, aby mieć stronę internetową za rozsądne pieniądze? Nie mam umiejętności tworzenia stron, nie znam się na kodowaniu. Bardzo chciałabym rozpocząć naukę, ale z racji tego, że rozkręcam swój biznes, nie mam zupełnie na to czasu.
Czy do 1500 zł można zlecić wykonanie strony internetowej? Zależy mi na kilku podstronach, z informacjami o firmie, ofertą. Nie mam dużych wymagań.
 

3 odp.

Publiczne
Anonimowy June 4, 2015

Tak można zmieścić się w podanym budżecie. 1500 zł to jest raczej minimum za dobrą stronę internetową, ale nie jestem ekspertem. Wiem z obserwacji, kiedyś szukałem firmy, która mi zrobi stronę www i właśnie ceny zaczynały się od 1500 zł ale były też kwoty zawrotne od 20 tys zł. Wszystko zależy od firmy i od klientów, na jakich firma się skupia.

#1
Publiczne
Anonimowy June 4, 2015

No tak, wiadomo, można nawet taniej. Jednak zrobienie dobrej – podkreślam – dobrej strony internetowej zajmuje trochę czasu. Jeśli ktoś proponuje bardzo niską kwotę, to albo tak bardzo kocha to co robi, że nie potrzebuje za to zapłaty (choć kochanie swojej pracy nie wyklucza wcale, zarabiania na tym), albo ktoś robi to bardzo szybko co często równa się z tym, że na bardzo niskim poziomie, bo nawet dostosowanie szablonu wymaga czasu i licznych modyfikacji. To nie jest tak, że sobie kupujesz szablon i podstawiasz swoje teksty. Wiele osób jest zawiedzionych, bo myślą, że po zakupie szablonu jeszcze muszą strasznie dużo dłubać przy nim, żeby strona www jakoś wyglądała.
Wszystkie strony demonstracyjne wyglądają świetnie i zachęcają, ale zakupując szablon, musisz te ustawienia wprowadzać sam. Dostosowywać czcionkę do polskich realiów, łamać teksty, dodawać odpowiednie zdjęcie. Tworzyć układy na każdej podstronie, tworzyć menu,  dodawać logo, nie wspominając o optymalizacji strony internetowej. To tylko kilka rzeczy, które robić trzeba po zakupie szablonu, a już samo to zajmuje czas. Dlatego jak ktoś stawia stronki za 100 – 500 zł, znaczy to, że ma coś przy czym się nie narobi. Może macie dobre przykłady tak tanio zrobionych stron, to chętnie się przyjrzę. Druga kwestia, że nie każda firma potrzebuje super strony, a wystarczy kaszalot, no ale w takim razie po co w ogóle robić takiego kaszalota?

#2
Publiczne
Anonimowy June 4, 2015

Ile kosztuje strona internetowa – często słyszę to pytanie i śmiać mi się chcę jak je słyszę. To tak jak zapytać ile kosztuje telewizor. Przecież strona internetowa stronie nie równa. Sprecyzuj dokładnie pytanie, bo od Twoich wymagań zależeć będzie koszt strony internetowej.
Czy strona ma mieć unikalny projekt graficzny? Jeśli masz już zaprojektowane logo lub identyfikację wizualną, to strona internetowa musi nawiązywać do tego, musi być spójna. To wymaga dodatkowych nakładów pracy. Wszystko zależy na ile chcesz aby strona internetowa była super. Zapoznaj się z realizacjami firm, które robią strony internetowe, zapytaj ile to kosztuje i będziesz mieć odpowiedź.

#3

Odpowiedz na to pytanie