Marketing

Jak to robią agencje reklamowe – marketing szeptany cz.1

Marketing szeptany skuteczny jest z kilku powodów m.in buduje świadomość marki bądź produktu, wywołuje pozytywne postrzeganie marki wśród potencjalnych klientów, prowadzony przez dobre agencje reklamowe w Warszawie sprawia wrażenie wiarygodnego komunikatu, który tworzą konsumenci.

Jedną z teoretycznie najprostszych form jest pisanie postów na forach internetowych. Ta forma pozytywnie wpływa także na pozycjonowanie naszej strony www. Zdaje się to być pozornie prostą metodą, jednak wiele firm korzysta przy tym z usług agencji reklamowych. Agencje reklamowe mają bowiem doświadczenie w tym zakresie i niezbędne zaplecze. Nieumiejętne tworzenie treści jest bardzo ryzykowne. Internauci są bardzo czujni i szybko mogą wywęszyć podstęp, jednocześnie są skorzy do krytyki. Można zatem bardziej zaszkodzić firmie niż jej pomóc. Jeśli mamy mały budżet możemy sami podjąć się tego wyzwania.

Inną metodą, bardzo skuteczną i co raz bardziej popularną jest brand blogging. Jest to aktywne uczestnictwo w blogosferze. Blogerzy są co raz bardziej cenieni przez konsumentów. Wzbudzają zaufanie poprzez szczere informacje o produktach. Firmy wykorzystują to i wysyłają blogerom produkty do przetestowania, a ci piszą opinie na swoim blogu. Zazwyczaj są to opinie szczere, zależne jest to jednak od blogera.

Nie zapominajmy także o stworzeniu swojego firmowego bloga. Jest to dość czasochłonne i wymaga sporej wiedzy, ale szybko można osiągnąć zadowalające efekty. Na takim blogu pojawiać muszą się treści wartościowe dla użytkownika i zachęcające do dzielenia się swoją opinią.

You Might Also Like