Aplikacje

Co to jest Sarahah?

Sarahah, co to? Wiele osób zadaje sobie ostatnio to pytanie, głównie z tego względu, że jest to najpopularniejsza aplikacja według liczby pobrań. Aplikacja jest promowana jako najpopularniejsza, jednak wiele osób nie wie co to jest Sarahah.

Po zalogowaniu się do aplikacji Sarahah nie widzę, żadnych moich znajomych. Nie widzę także opcji powiązania konta z Facebookiem. W Sarahah widzę wielką pustkę dlatego zamierzam zgłębić ten temat.

Wśród młodych osób aplikacja Sarahah bije rekordy popularności.

Co to jest Sarahah?

Sarahah jest prostą aplikacją, dzięki której użytkownicy mają możliwość wysyłania wiadomości do siebie. Niby nic nadzwyczajnego. To co „wyróżnia” Sarahah to fakt, że dzięki niej możesz wysłać wiadomości anonimowo. Ok, ale przecież na Facebook’u też możesz założyć fejkowe konto i pisać do osób wiadomości. Czy nie jest to solidnie dziecinne? Już teraz wiele się mówi o spłycaniu relacji międzyludzkich.

Sarahah szczyci się tym, że jest pomocna dla osób nieśmiałych. Ok, ale co z tego, że coś wyznasz drugiej osobie, jeśli ona nie będzie wiedziała kim jesteś. Przypomina mi to podrzucanie anonimowych liścików do swoich „miłości” z podstawówki. Dziwi mnie popularność Sarahah.

Sarahah zostało uruchomione na początku 2017 roku i stworzone przez Arabów. Nazwa Sarahah wywodzi się z języka arabskiego, gdzie słowo to oznacza szczerość.

Twórca aplikacji Zain a;-Abidin Tawfig stworzył Sarahah w celu umożliwienia pracownikom wysyłania anonimowych wiadomości do swoich szefów.

Logowanie i rejestracja są bardzo proste. Możesz odszukiwać w Sarahah swoich znajomych po wpisaniu ich adresu email. Każdy użytkownik, który ma nasz adres email może pisać do nas anonimowe wiadomości o różnej treści, zarówno pozytywne jak i negatywne przekazem.

Sarahah porównywane jest do ask.fm – portalu znanego głównie nastolatkom.

You Might Also Like