Banery reklamowe, Reklama

Banery reklamowe

Banery reklamowe jako forma dotarcia do klientów

Banery reklamowe są wszędzie. Idąc ulicą co chwila je mijamy. Z tego względu ważne jest aby banery reklamowe przykuwały uwagę odbiorcy. Strony internetowe muszą być przedstawione na banerze. To jest oczywistość.
Aby tak właśnie było należy wybrać odpowiednią lokalizację na banery reklamowe. Zwrócić uwagę na to aby banery reklamowe były widoczne, na odpowiedniej wysokości i aby nic ich nie przysłaniało.

Banery reklamowe i odpowiednia grafika

Firmy często nie zwracają uwagi na aspekt graficzny banerów reklamowych tak samo jak stron internetowych. Jest to ogromny błąd.
Banery reklamowe muszą odróżniać się na tle innych reklam. Aby tak było należy dobrać odpowiednią kolorystykę i czcionkę.
Nie należy także zapominać o kompozycji. Wszystko to ma znaczenie.

Kolejną ważną sprawą jest odpowiedni montaż banerów reklamowych. Często wykonane jest to źle, przez co banery odpadają pod wpływem wiatru. Materiał, z którego wykonywane są banery reklamowe jest również ogromnie istotny. Banery reklamowe mają tendencję do blaknięcia pod wpływem słońca, zatem gdy będziesz zamawiać banery reklamowe dla swojej firmy zwróć na to uwagę, a najlepiej aby firma reklamowa dała gwarancję na baner reklamowy.

Reklama, której zadaniem jest skuteczne przekonanie klienta do zakupu danego produktu, często wpada w pułapki związane z perswazją. Do najczęściej popełnianych błędów należą dwie sprawy: błędy związane z argumentacją oraz uodpornienie się odbiorców na argumenty. Dlatego też dobrze zastanów się nad hasłem reklamowym, które zamieścisz na banerze reklamowym.

Pamiętaj, że jeśli posiadasz strony internetowe lub stronę to zawsze baner powinien być spójny z jej kolorystyką. Dobrze jest od początku budować wśród potencjalnych klientów więź z konkretną kolorystyką.

Problemy związane z argumentacją dotyczą zazwyczaj tego, że informują klientów o pewnych (mniej pozytywnych) cechach danego produktu. Szczerość związana z podaniem wszystkich informacji o produkcie (czyli również o jego wadach), może doprowadzić do rezygnacji z zakupów. Zatajenie pewnych informacji może skłonić klienta do zakupu, jednak pojawić może się inny problem – klient oceni reklamę jako nieszczerą. Nigdy nie przejaskrawiaj zalet swojego produktu.

Drugą pułapką związana z reklamą i stosowanymi w niej przekazami jest to, że odbiorcy z czasem coraz bardziej uodporniają się na hasła reklamowe. Dlatego błędem często popełnianym z niektórych reklamach jest pozostawianie najsilniejszego argumentu na koniec i próba uczynienia z niego przysłowiowego asa w rękawie. Jak pokazuje doświadczenie – lepiej najmocniejsze argumenty przedstawić już na początku reklamy.

You Might Also Like